Eestlased osalevad inimvõimete piire kompaval 24 tunnisel jõukatsumisel

Juba sellel nädalavahetusel võtavad eestlased mõõtu maailma ühest suurimaid väljakutseid esitavast spordivõistlusest Amrap24, mille raames tuleb 24 tunni jooksul sooritada erinevaid crossfiti harjutusi. Kokku on end tänaseks mõõduvõtule kirja pannud 115 võistkonda üle maailma. Eestist on osalemas kaks kuueliikmelist tiimi CrossFit I&M boksist.

Crossfti treeneri ja võistlusel osaleva Indrek Luige sõnul on reeglid lihtsad. „Kõik Amrap24 võistlusel osalejad saavad seda teha oma koduses spordisaalis ning hindamine toimub videosalvestiste alusel. Iga tunni algul postitatakse mõõduvõtu veebilehele kolm harjutust, näiteks lõuatõmbed, kätekõverdused ja kükid. Mängus püsimiseks tuleb võistkonna peale igas tunnis sooritada vähemalt 500 kordust ning oma tulemus organiseerijatele saata. Olgu veel lisatud, et 24 tunni jooksul ei tohi võistlusel osalejad spordisaalist lahkuda. Võitjaks kuulutatakse tiim, kes on suutnud ette antud harjutusi teha kõige suurem arv kordi,“ selgitas Luik ja täpsustas, et kuueliikmelises võistkonnas peab olema vähemalt kaks naist.

Eestlased kogunevad CrossFit I&M saalis Tallinnas aadressil Värvi 5 ning stardipauk 24 tundi kestvale väljakutsele kõlab laupäeval 17. detsembril kell 13.00. Tiimidele on võimalik kaasa elada kohapeal ning otseülekande vahendusel siin: www.facebook.com/crossfitim
Eestist osalevad ühes tiimis Kristiin Oja, Oscar Edela, Meelis Meerits, Lennart Liivak, Timo Kingumets ja Kadri Saar ning teises Anni Tagapere, Indrek Märtin, Indrek Luik, Edvin Verhogljad, Bert Jämsä ja Mira Ahonen.

Võistlusest lähemalt: http://www.24houramrap.com

Lisainfo:
www.crossfitim.com
Mis on CrossFit?

CrossFit on treeningprogramm, mille peamine eesmärk on arendada inimese füüsilist võimekust võimalikult mitmekülgselt. Eelmise sajandi viimasel dekaadil Greg Glassmani loodud laiahaardeline jõu- ja vastupidavustreening kogus esmalt populaarsust USA erivägede ja jõustruktuuride seas. Viimase kümne aastaga on see jõuliselt laienenud üle kogu maailma. CrossFit sobib kõigile, sõltumata vanusest ja eelnevast treenitusest. CrossFit’i treeningkava sisaldab elemente neljalt spordialalt: võimlemine, kergejõustik, sõudmine ja tõstmine. Liigutusvõimete arendamise meetodiks on
ühtlus-, vaheldus-, intervall-, kordus- ja vajadusel ka võistlusmeetod. Enamus kavasid sooritatakse üldjuhul võimalikult kõrgel intesiivsusel, muutes nii harjutuste kiirust, keerukust, mahtu kui ka kasutatavate abivahendite raskust.

Sporditreeningu meetodite abil arendatakse sportlase teadmisi, oskusi, vilumusi ja vajalikke võimeid.