18. Animatsioonfilmide festival Animated Dreams avalikustas võistlusprogrammi

Animated Dreamsile saadeti tänavu üle 500 filmi, mille hulgast valis kolmeliikmeline meeskond välja 66 filmi kolme võistlusprogrammi, milleks on suur võistlusprogramm, tudengite võistlusprogramm ning tänavu lisandunud SHUT UP!, kuhu kvalifitseeruvad ainult dialoogi ja taustatekstita filmid.

Suures võistlusprogrammis osaleb sellel aastal kokku 28 animatsioonfilmi 21 erinevast riigist. Eesti animafilmidest jõudsid suurde võistlusprogrammi Ülo Pikkovi “Tühi ruum”, Kristjan Holmi “Täismaja” ning Martinus Klemeti “Fatcula”.

Festivali kunstilise juhi Olga Pärna sõnul käsitles meeskond võistlusprogrammide koostamisel igat filmi kui eraldi filmikunstilist tervikut, lähtudes hindamisel teoste iseloomulikest omadustest. “Need on tugevad filmid suurepärase režii ja väga isiklike kunstiliste avaldustega maailmale,” kirjeldab Pärn võistlevaid filme.

Suurt võistlusprogrammi hakkab hindama rahvusvaheline žürii, kuhu kuuluvad kõrgelt tunnustatud animatsiooniajaloolane ja kirjanik Giannalberto Bendazzi (Itaalia), Goya-auhinnaga pärjatud režissöör Pedro Rivero (Hispaania) ning legendaarne Lotte-filmide režissöör ja operaator Janno Põldma (Eesti).

Tudengite võistlusprogramm tõestab tudengifilmide jätkuvat kõrget taset maailmas. “Animated Dreamsil on väga huvitav ja rikkalik valik tudengifilme,” kinnitas Pärn, tõstes esile kaamera all maalitud filmide ja klassikaliste trükitehnikate kasutamise trendi. Tudengite filme hindab kolmeliikmeline Eesti anima- ja kunstiprofessionaalidest žürii.

Maailmas ainulaadses võistlusprogrammis SHUT UP! osalevad ainult need filmid, kus ei ole kasutatud dialoogi ega taustateksti. Filme hindab rahvusvaheline 5-liikmeline Eesti Kunstiakadeemia animatsiooniosakonna magistrantidest koosnev žürii.

Lisaks võistlusprogrammidele ja täispikkadele filmidele on festivali kavas publiku poolt armastatud täiskasvanute hilisõhtused eriprogrammid, mitmeid prantsuse filme ning palju toredaid lastefilme. Festivali raames esilinastub kokku 5 uut Eesti animatsiooni ning erilinastuse ja live-muusikaga tähistatakse Eesti esimese animafilmi “Kutsu Juku seiklusi” 85. sünnipäeva.

Võistlusprogrammide info leiab koduleheküljelt www.anima.ee
Täispikk nimekiri võistlusprogrammide filmidest allpool.

ANIMATED DREAMS 2016 VÕISTLUSPROGRAMMID

SUUR VÕISTLUSPROGRAMM / GRAND COMPETITION

BEFORE LOVE (2015) Rež: Igor Kovalyov
PHANTOM CITY (2015) Rež: Patrick Jenkins
CURSE OF THE FLESH (2016) Rež: Yannick Lecoeur, Leslie Lavielle
THE KID AND THE HEDGEHOG (2016) Rež: Marc Riba & Anna Solanas
MONKEY (2015) Rež: Jie Shen
NIGHTHAWK (2016) Rež: Spela Cadez

SORE EYES FOR INFINITY (2016) Rež: Elli Vuorinen
LEAD IN THE HEAD (2016) Rež: Aurore Peuffier
ANALYSIS PARALYSIS (2016) Rež: Anete Melece
L’ALFABETO DELLE COSE PICCOLE (2015) Rež: Linda Wolfsgruber, Federica Pagnucco, Thomas Renoldner
TÜHI RUUM (2016) Rež: Ülo Pikkov
CHATEAU AU GO GO (2016) Rež: Steve Gentile
SATIE’S PARADE (2015) Rež: Koji Yamamura

CAT MEETS DOG (2015) Rež: Paul Driessen
TANGO (2016) Rež: Francisco Gusso, Pedro Giongo
INK MEETS BLANK (2016) Rež: Tymoni Albrzykowski
WAITING FOR THE NEW YEAR (2016) Rež: Vladimir Leschiov
FATCULA (2016) Rež: Martinus Daane Klemet
AU REVOIR BALTHAZAR (2016) Rež: Rafael Sommerhalder
WINDOWS (2016) Rež: Angella Lipskaya

TÄISMAJA (2016) Rež: Kristjan Holm
DOTA (2016) Rež: Petra Zlonoga
PARADE (2015) Rež: Digna van der Put
G-AAAH (2016) Rež: Elizabeth Hobbs
HIGH SUMMER (2016) Rež: Josselin Facon
WINTER LOVE (2015) Rež: Isabel Herguera
TRAVELLING COUNTRY (2016) Rež: Vessela Dantcheva, Ivan Bogdanov
ENDGAME (2016) Rež: Phil Mulloy

TUDENGITE VÕISTLUSPROGRAMM / STUDENT COMPETITION

TOUGH (2016) Rež: Jennifer Zheng
WHEN THE (2016) Rež: Raffaele Gans Pfister
CHILD (2016) Rež: Viktor Stickel, Iring Freytag
LIMOEIRO (2016) Rež: Joana Silva
WHAT THEY BELIEVE (2016) Rež: Shoko Hara
TOUR (2016) Rež: Jasmijn Cedee
JA MINA NAGU LINNUKENE (2016) Rež: Yyhely Hälvin
SCHROEDINGER’S DOG (2016) Rež: Natalia Krawczuk
ILLUSIONS (2016) Rež: Dominica Harrison
FEARS (2015) Rež: Nata Metlukh
THE GREY HOUND (2016) Rež: Josh Saunders
THE WRONG END OF THE STICK (2016) Rež: Terri Matthews

COME TO ME (2016) Rež: Marta Reis Andrade
PENELOPE (2016) Rež: Heta Jäälinoja
STARTING OVER (2016) Rež: Mika Seike
MIRROR (2016) Rež: Anna Lytton
TRACES OF THE EPHEMERAL (2016) Rež: Agnieszka Waszczeniuk
HOOTCHU (2015) Rež: June Kim
NOVEMBRE (2015) Rež: Marjolaine Perreten
ZHI-HAO (2016) Rež: Wu Chung-Yi
BESIDE ONESELF (2015) Rež: Karolina Specht
SHUMA (2016) Rež: Lucija Mrzljak
HYPERTRAIN (2016) Rež: Etienne Kompis, Fela Bellotto
HOW ARE YOU TODAY? (2016) Rež: Sophia Markatatos

SHUT UP! VÕISTLUSPROGRAMM

ENDGAME (2016) Rež: Phil Mulloy
THIS AIN’T DISNEYLAND (2015) Rež: Faiyaz Jafri
BATFISH SOUP (2016) Rež: Amanda Bonaiuto
MONKEY (2015) Rež: Jie Shen
AU REVOIR BALTHAZAR (2016) Rež: Rafael Sommerhalder
STARTING OVER (2016) Rež: Mika Seike
THE KID AND THE HEDGEHOG (2016) Rež: Marc Riba & Anna Solanas
GARDEN PARTY (2016) Rež: Théophile Dufresne, Florian Babikian, Gabriel Grapperon, Lucas Navarro, Vincent Bayoux, Victor Claire

MADE IN SPAIN (2016) Rež: Coke Riobóo
PARADE (2015) Rež: Digna van der Put
FISH SCALE (2016) Rež: Alicja Kot
YOU ARE NOT THE STRONGEST (2016) Rež: Emilio Yebra
TRAVELLING COUNTRY (2016) Rež: Vessela Dantcheva, Ivan Bogdanov
G-AAAH (2016) Rež: Elizabeth Hobbs
HERE THERE (2015) Rež: Alexander Stewart
PILE (2016) Rež: Raffaele Gans-Pfister
LAST JUDGMENT (2016) Rež: Junyi Xiao
THERE’S TOO MANY OF THESE CROWS (2016) Rež: Morgan Miller
TÄISMAJA (2016) Rež: Kristjan Holm
CHOPPING WOOD (2016) Rež: Emmi Heimonen