Tuntud näitlejad ja sportlased kutsuvad muinasjutulisele Endla kostüümidraamale

Uue hooaja eel korraldab Endla teater koostöös Kahe Silla Klubiga kolmandat aastat Kahe Silla jooksu kostüümijooksu nimega „Endla kostüümidraama“.

Kostüümijooksu eel osalesid viis Pärnuga seotud sportlast ja viis Endla teatri näitlejat kostümeeritult fotosessioonil. Selleaastase kostüümidraama keskseks teemaks on muinasjutud ning nii suurtele kui väikestele tuttavaid tegelaskujusid näeb Pärnu rannapargis, kesklinna kaubanduskeskuste läheduses, Rüütli platsil, kesklinna silla juures Jaansoni rajal ja Endla teatri ümbruses.

Näiteks kehastusid jalgpallur Martin Vunk ja näitlejanna Kati Ong Hansuks ja Greeteks, korvpallur Karl-Martin Kask, võrkpallur Kardo Kõresaar ning aerutaja Joosep Laos aga Peeter Paaniks ning Kadunud poisteks. Jooksu patroon Jüri Jaanson kehastub koos Endla teatri näitlejannade Kleer Maibaum-Vihmari, Carita Vaikjärve, Fatme Helge Leevaldi ja Saara Nüganeniga nii Sinihabemeks kui Taadiks naeri väljatõmbamise loost.

Fotod lavastas Endla teatri näitleja ja lavastaja Kaili Viidas, fotograafiks oli Terina Tikka. Abi eest tänavad tegijad Pärnu Mai kooli ja Pärnu Cramot.

3.-4. septembril toimuvast Jüri Jaansoni Kahe Silla jooksust on taaskord kujunemas tervet nädalavahetust hõlmav spordipidu, mis pakub tegevust kogu perele. 3. septembril toimuvad lastejooksud ja sporditurg. Lisaks on esmakordselt kavas Kahe Silla noortejooksud, kus 3 km rajale on oodatud 10-21. aastased noored. 4. septembril antakse start Kahe Silla jooksule, retkele, Endla Kostüümidraama kostüümijooksule ning ratastoolisõidule.
naeris

Fotol pilt muinasjutust „Naeri tõmbamine“, fotol Jüri Jaanson, Kleer Maibaum-Vihmar, Saara Nüganen, Fatme Helge Leevald ja Carita Vaikjärv.
Lisainfo: http://www.endla.ee/
image001 (2)