Kabli Päikeseloojangu festival viib kokku väekate inimeste ja paikadega

Kabli Päikeseloojangu festival alustab enne festivali avapauku eelsündmusega 26.juunil, milleks on ekskursioon Pärnumaa lõunaranniku väekatesse paikadesse ja väekate inimeste juurde. Kuigi kõige enam tuntakse Häädemeeste UFO lugu, leidub sealkandis müstilisust veelgi.

13+08+02+Kunstinädala++lõpetamine+ja+Zetod+rannas+014
Tuur algab iidsest püha- ja ohverdamispaigast Tõotusemäel, mis on üks kõrgemaid luitemägesid kogu Baltikumis. Edasi suundutaksegi Häädemeestele, mille rannik ja rannaniidul toimuv on andnud ainest Häädemeeste UFO-lugude tekkimisele. Jaagupis viib psühholoog ja alternatiivterapeut Anne Linnamägi meid kohtuma rannakividega, millel on tervendamise vägi. Kas kivid ka tegelikult haigustele ja vaevustele leevendust toovad, saab igaüks ise ära proovida. Lõpetuseks avastakse veel üks väepaik Jaagupi külas koos sealsete eriliste inimeste ja energiaväljadega. Ekskursiooni viib läbi kohalik giid Kaire Käära.
Igal juulikuu päeval elamusi ja sündmusi pakkuv Kabli Päikeseloojangu festival avatakse tänavu suure avaralliga 1. juulil. Päikeseloojangust päikesetõusuni toimuvad erinevad ülesastumised ja kontserdid mitmetes festivalipaikades 40 km raadiuses. Õhtu ja öö jooksul on võimalik osa saada ürgsete helide kontserdist Läti piiri ääres, sadamakõrtsipeost, rock-kontserdist ning lõpetuseks päikesetervituskontserdist kell 3 hommikul Tolkuse raba matkarajal, kus üles astuvad Raivo Tafenau saksofonil ja Ramuel Tafenau löökpillidel.
Tänavu toimub Kabli Päikeseloojangu festival 31.juulini 18 erinevas paigas Eestimaa lõunaranniku külades: Häädemeeste, Jaagupi, Kabli, Treimani, Ikla. Programmist leiab kontserte jazzist folgi ja klassikani, kirjandus- ja filmisündmusi, ekskursioone, tegevusi lastele, vestlus- ja kohtumisõhtuid, tansupidusid ja külasimmaneid, näitusi – tegevust ja elamusi igale maitsele. Nimekatest esinejatest tulevad tänavu Kablisse Koit Toome, Raivo Tafenau, Marko Matvere, Aapo Ilves, Argo Vals, Vahur Kersna, Igor Mang, Andrus Vaarik, Seitsmes Meel, Black Velvet, Jäääär jt.

www.kablifest.com