“Nad on \u00f5nnelikud,. Ma r\u00f5hutan veelkord, nad on \u00f5nnelikud”

Rakvere Teatris valmistutakse viimaste aastate suurimaks vabaõhulavastuseks, millega seni on teatril on tegemist olnud. Lavastus põhineb Andrus Kivirähki romaanil „Maailma otsas”, mille on dramatiseerinud Urmas Lennuk ning lavale seab Raivo Trass. Näidendit mängitakse Rakveres ajaloolises Pika tänava sisehoovis, kuhu lisaks olemasolevale ehitatakse atmosfääri loomiseks juurde erinevaid mängukohti lasteaiast saunani.

2013. aastal tuiskas Eesti raamatuedetabelite tippu teos, mille kohta autor Andrus Kivirähk esitlusel ütles: „Minu eesmärk oli kirjutada raamat, kus midagi ei juhtu.“Nüüd ,kolm aastat hiljem, on see lugu jõudmas lavalaudadele.

Juba mitmed nädalad käivad proovid, ehitatakse lava ja otsitakse kostüüme.

Lavastaja sõnul on see lugu headest inimestest, kes elavad oma elu. „Nad on õnnelikud” rõhutab Trass.„ Aga aeg-ajalt tahavad nad veel suuremat õnne”, lisab ta.

Suvelavastuses astub üles kogu Rakvere Teatri trupp eesotsas Velvo Väli ja Üllar Saaremäega. Kaasa teevad külalisnäitlejad väljapoolt, nende seas Maria Klenskaja ja Ines Aru. Lisaks on kaasatud kohaliku harrastusteater Karakter näitlejad ja lapsed. Kokku käib lavalt läbi üle 30 erineva karakteri. Peaosades näeb Margus Grosnõid (Rein), Liisa Aibelit (Anu).

Esietendus 16. juunil 2016 Rakveres Pikk 26 hoovis.

https://www.youtube.com/watch?v=J8vXEiGpVa4&feature=youtu.be

——————————————————–

“Pealuu Connemaras”

Rakvere Teatri suvelavastus Lahemaal Tooma talus
viimased etendused mais 2016