Aprillikuus on Iloni Imedemaa täis nalja, tantsu ja kunsti

Aprillikuus toimub Haapsalus Iloni Imedemaal peredele mitmeid vahvaid sündmusi. Tähistatakse naljapäeva, rahvusvahelist tantsupäeva, toimub kogupere kunstipäev ja tondituurid.

Iloni Imedemaa juhataja Anne Andrejevi sõnul on pered Imedemaale oodatud koos vahvalt ja sisukalt aega veetma. „Nalja ja naeru ning mängimise saatel saadakse muuseumist alati märkamatult kaasa ka mõni tarkusetera,“ lisas ta.

1.- 3. aprillini toimub Imedemaal tembutamine. Sel ajal võib siin uurida lasteraamatukogu poolt kokku pandud triki- ja mustkunstiraamatuid ning õppida selgeks sõprade ninapidi vedamiseks mõni võlutrikk!

Pühapäev, 17. aprillil leiab aset järjekordne sündmus sarjast „Loovuse lainel“ – „ Tundemeri sinu sees – kogupere kunstipäev.“ Sel päeval saab kõigil Imedemaa korrustel kunsti teha. Külas on alustav illustraator ja laste jooga õpetaja Gea Grigorjev, kellega koos tehakse oma tormises tundemere lainetuses väike teadveloleku paus, uuritakse toimuvat lähemalt ja lastakse siis kogetul paberile voolata.

Reedel, 29. aprillil tähistatakse Rahvusvahelist tantsupäeva. Külas on Rahvusooper Estonia balletisolist Eve Andre- Tuga. Üheskoos õpitakse selgeks ka mõni vahva tantsuliigutus. Terve päev tehakse tantsuteemalisi meisterdusi.

27.- 30.aprillil, kui Haapsalus leiab aset HÕFF, on ka Iloni Imedemaal plaanis väikesed “Tondituurid” (algusega kell 11.00 ja 14.00). Otsitakse taskulampidega pimedas galeriis varjul olevaid Vaasalinna tonte ning kuulatakse ka üht pisikest hirmujuttu.
Suuremate gruppide puhul (al 10 inimest) palume tuurile registreeruda e-posti aadressil imedemaa@salm.ee. Gruppidele on piletisoodustus.

Alates 6. aprillist on üleval Lidice rahvusvahelise laste 43. kunstikonkursi Eesti laste tööde näitus.