NUKU tähistab muuseumi ja teatri sünnipäeva meeleoluka päevaga 22. märtsil

22. märtsil toimub NUKU teatri ja muuseumi sünnipäev, mis on avatud kõigile huvilistele.

Sünnipäevale oodatakse nii peresid, üksikuid uitajaid, sõpruskondi kui ka kauaaegseid fänne. Peopäeval antakse viis etendust eri vanuses külastajatele, sest nukuteatrit sobib vaadata igas eas inimestel. Pisikestele teatrisõpradele mängitakse Helle Laasi lavastusi „Metsakülad” ja „Tsuhh, tsuhh, tsuhh…”, koolilastele ja teismelistele uut lavastust „Kentsakas juhtum koeraga öisel ajal” ning õhtul täiskasvanutele ja noortele mõeldud „Good-bye, babyt!”. Muuseumis etendub „Okasroosike” – imekaunis nukulavastus aastast 1982.

Lisaks toimuvad kogu päeva jooksul erisündmused. Nii saab NUKUs vahetada mänguasju ja raamatuid, maitsta näitlejate ja teatritöötajate küpsetisi, mängida teatritöötajatega lauamänge ja kuulata lemmikraamatute ettelugemist.

Muusika-aasta puhul on kavas erinevad vahvad muusikalised etteasted – kuulda saab nii koorilaulu kui klaverimängu. Muuseumis toimuvad sünnipäevamängud ning teatri- ja muuseumimajas viiakse läbi erilisi ekskursioone lavatagustesse paikadesse, kuhu isegi teatriinimesed harva satuvad.

Pärastlõunal avatakse mõneks tunniks ainult täiskasvanutele mõeldud Dorian Gray tuba, mis tutvustab 14. juunil esietenduvat NUKU teatri suvelavastust.

Loomulikult jagatakse sünnipäeval kingitusi ning loositakse teatripileteid.

Sünnipäevaprogrammiga saab tutvuda NUKU teatri kodulehel www.nuku.ee/synnipaev. Sissepääs muuseumisse ja peopäeva erisündmused on sel päeval tasuta, etendustele kehtivad tavalised piletihinnad.

NUKU muuseum sai 7. märtsil viieaastaseks ja 23. märtsil tähistab teater 63. sünnipäeva. Peopäeval peetakse meeles ka rahvusvahelist lasteteatrite päeva, nukuteatrite päeva ja teatripäeva, mida tähistatakse samuti märtsikuus.

Lisainfo
hannele.kand@nuku.ee