Konverents “Eesti politsei metsikutel 90-ndatel”

6.veebruaril algusega 10.00 toimub politseiajaloo konverents “Eesti politsei metsikutel 90-ndatel”. Konverents toimub Rakveres, hotell AQVA konverentsisaalis.

Konverentsi eesmärk on koguda mälestusi perioodist, mil riigis valitses kõrge kuritegevuse tase ja politsei ei suutnud piisavalt tõkestada kuritegelike jõudude tegevust.

Konverentsi tuleb tervitama siseminister Hanno Pevkur ja põhiettekandega esineb Tartu Ülikooli Õigusteaduskonna professor Jaan Ginter. Ettekannetega oma mälestustest 90-ndate politseielust esinevad justiitsminister Andres Anvelt, riigikogulane Kalle Laanet, endine KAPO peadirektor Jüri Pihl ja teised.

Eesineb ka Politsei- ja Piirivalveameti peadirektor Elmar Vaher, kes saab ise võrrelda kuidas on politsei kasvanud kaasaegseks ja võimekaks struktuuriks.

Virumaa Muuseumid juhatuse liige Ants Leemets ütles: “Korraldame konverentsi eesmärgiga koguda muuseumile mälestusi ajast, mis tänasega võrreldes oli tõesti metsik. Konverents on jätk meie

Eesti Politseimuuseumi üritusele “Politseiakadeemia”, mille käigus käisid esinemas endised tuntud politseinikud nagu Koit Pikaro, Ain Seppik, Villu vane ja teised. Kõik need mälestused on võetud videosse ja kasutatakse ära uuenevas ekspositsioonis”

Eesti Politseimuuseumi juht Andrus Eesmaa ütles: “Me oleme kogunud märkimisväärse hulga mälestusi ja esemeid 1990-ndatest. Konverents on vahekokkuvõte tehtust ja konverentsi ajalgi kogume juurde uusi

mälestusi sellest politseile keerulisest ajast.”

Konverentsi korraldab sihtasutus Virumaa Muuseumid

Täiendav info:
ants@svm.ee