Esietenduvas lavastuses „Kvartett“ tuleb lavale vanema põlve raskekahurvägi

Endla teatri suvehooaja teise uuslavastusena esietendub sellel reedel, 1. augustil „Kvartett“. Lavale tulevad vanema põlve armastatud näitlejad Lii Tedre, Helene Vannari, Feliks Kark ja Raivo Rüütel.

„Kvartett“ on lugu endistest ooperilauljatest, kes kunagi moodustasid kuulsa ja hinnatud kvarteti. Nüüdseks aga elavad nad muusikainimestele mõeldud vanadekodus, kus neil palutakse ühiselt üles astuda galakontserdil. Nende esituses oodatakse kontserdil üht katkendit “Rigoletto” ooperist. Kuulus kvartett on küll uuesti kokku saanud, ent omavaheline läbisaamine ei ole kiita. Elustavad ühised mälestused ja hetked laval, armumised ja lahkuminekud. Verdi galakontsert ja uus keskkond on aga hea võimalus ja põhjus pöörata oma suhetes uus lehekülg. “Kvartett” on südamlik lugu, mis ajab ühteaegu naerma ja paneb kurvastama.

Lavastaja Enn Keerdi sõnul on tegemist väga tundliku ja peenekoelise materjaliga, mis on žanriliselt kõige lähemal tragikomöödiale. Kuigi tegelasteks on kunagi kuulsust nautinud kunstiinimesed, on igal vaatajal väga lihtne end nendega samastada. Ühes on kõik inimesed sarnased – me kõik vananeme ja meil on seoses sellega hirme ning kahtlusi. Ka neid, kunagisi kuulsusi räsivad haigused ja teadmine, et loominguline elu on praktiliselt lõppenud. Vaatamata kõigele jääb tegelaste juures kõlama elujaatav ja endast ning teistest lugupidav hoiak. Kõik see peaks publikule mõjuma teraapiliselt ja julgustavalt, sest vananeda saab mitmeti.

Keerdi sõnul on trupp on komplekteeritud näitlejatest, kes on korduvalt tõestanud oma võimekust nii draama- kui ka komöödianäitlejatena. Jean Horton`i rolliga tähistab hinnatud ja armastatud näitlejanna Lii Tedre oma 70 juubelit.

Endla teatri suveajal tuleb „Kvartett“ lavale vaid viiel korral. Autor Ronald Harwood, lavastaja Enn Keerd, kunstnik Ingrid Proos.

endla1

endla2

Fotod Mats Õun.

Lisainformatsioon: http://www.endla.ee/lavastused/tulevad-lavastused/kvartett