Pärnu teatrisuvi toob lavale kaks uuslavastust

Endla teater avab tänavuse suvehooaja 10.juulil, mil esietendub Hendrik Toompere „Woyzeck“. Endla suveaega rikastab teinegi uuslavastus, komöödia „Kvartett“. Augusti teises pooles saab Endla teatrimajas nautida Rahvusvahelist Teatrifestivali Monomaffia.

Suveaja avab Hendrik Toompere lavastus „Woyzeck“. See on tragikoomiline lugu noorest mehest ja tema naisest. Woyzecki kohanemisraskustest tavaeluga tekitavad perekonnaelus pingeid. Mees rabab neljal erineval töökohal ning osaleb meditsiinilises eksperimendis, mis sunnib teda aasta aega raha eest ainult herneid sööma. Kuna mees on töö pärast nii palju kodunt ära, tekib naisel uusi austajaid. Woyzeck ei taha aga alla anda ja elus ainult pealtvaataja rolliga leppida, ka tema tahab kõike… Hendrik Toompere külalisena Draamateatrist lavastab Endlas esmakordselt. Lavastuses teevad kaasa nimiosas Priit Loog, Kaili Viidas, Carmen Mikiver, Jaan Rekkor, Indrek Taalmaa, Ago Anderson jt.

„Kvartett“ tegelasteks on kunagi kuulust nautinud muusikud, kes nüüdseks elavad vanadekodus ning valmistavad ette ühist esinemist. Ent omavaheline läbisaamine ei ole kiita…. Elustavad ühised mälestused ja hetked laval, armumised ja lahkuminekud. See on südamlik lugu, mis ajab ühteaegu naerma ja paneb kurvastama. Lavastus toob Endla lavale kokku armastatud vanema põlve näitlejad – Helene Vannari, Feliks Kark, Lii Tedre, Raivo Rüütel. Lavastaja Enn Keerd. Jean Horton`i rolliga tähistab hinnatud ja armastatud näitlejanna Lii Tedre oma 70 juubelit.

Kuu aja jooksul 10. juulist kuni 10. augustini saavad Pärnu suvekülalised lisaks kahele uuslavastusele nautida peaaegu kogu teatri mängukavas olevat repertuaari. Näha saab armastatud „Boybandi“, „Topeltelu“, „Testosterooni“ jpt. Viimast korda mängitakse sel suvel kantrimuusikali „Viimane kauboi“. Väikestele teatrisõpradele on Endla teatri kavas lugu putukate põnevast elust lavastuses „Põrrr…!!!“. Kevadel esietendunud lavastustest näeb haaravat müsteeriumi „Vares“, „Mandel ja merihobu“ ning hämmastavat ja naerutavat lugu prantsuse kunstnikust Philippe Dussaert’ist lavastuses „Dussaert`i kaasus“.

Augusti teises pooles on Endla teatrimaja rahvusvahelise teatri päralt. 14.-17.augustil toimuv Monomaffia toob Pärnusse monoetendused USA-st, Suur-Britanniast, Eestist, Soomest, Kreekast ja Poolast. Festivali alateemaks on sel aastal „Kõnelemata lood“.

Lisainfo www.endla.ee