Miksteater mängib Põlva Talurahvamuuseumi õuel „Saabastega kassi“

Autor: Donald Tomberg

Lavastaja: Kristo Toots

Kunstnik: Anne Prangel

Muusikaline kujundus: Kaido Rannik

Osades: Katrin Kalma, Maria Taimre-Varres, Mari Tammar, Mart Toome (Tallinna Linnateater), Allan Kress, Marko Mäesaar (Teatribuss), Kaido Rannik.

Noormees Mati tuleb ühes pruudiga oma lapsepõlvekoju, külla vanaisale, kes ühena viimastest ikka veel jonnakalt talu ja veskit peab. Mati tahaks, et vanaisa kirjutaks talu tema nimele, siis saaks selle maha müüa ja linnas oma äri asutada, vanaisa võtaks aga noorpaar enese juurde linna elama.

Isakodus haaravad Matit aga ootamatult vanad mälestused: suure kivi peal armastas ta istuda ja unistada, veskis muinasjutte ja igasuguseid põnevaid tegelasi välja mõtelda, kase otsas ronida, mille okstes tuul nii uinutavalt kohiseb…

Korraga leiab Mati end unenäost, keset muinasjuttu „Saabastega kass“, kus kodukass on ootamatult saapad jalga tõmmanud ja vaest Matit juhendama asub. Kassi abiga saab Matist viimaks kuningas, kes pärib kuningriigi. Siis aga kaob võlumaailm ja kõik on jälle nagu ennegi. Jälle peab ise oma peaga mõtlema ja otsustama. Ent milliseks tema valik kujuneb? Millist „kuningriiki“ ta püüdma asub?

Etendused Põlva Talurahvamuuseumis 19. juulist 10. augustini.

Piletid müügil Piletilevis ja Põlva Talurahvamuuseumis.

Lisainfo: www.miksteater.ee, miksteater@gmail.com

miksteater_PLAKAT_saabastega-kass_A3_kodulehele